Poszukiwania zdjęć i historii Józefa Błachnia

Asia przysłała do nas wiadomość o jej poszukiwaniach fotografii i historii jej pradziadków. Na fotografii Józef Błachnio (1890-1937) urodzony w Melanowie i Marcjanna z d. Bednarczyk (1893-1973) ur. w Starym Helenowie.

Poniżej pełna wiadomość od Asi:
Cześć, Chciałabym poprosić Was o pomoc w poszukiwaniu śladów moich pradziadków. Być może ktoś Was posiada dawno zakurzone już, stare albumy, w których znajdzie się ich zdjęcie. Posiadam tylko jedną fotografię, na której są. Jest to piękna fotografia, ale tak naprawdę, to prawie nic o nich nie wiem, a szczerze mówiąc, chciałabym bliżej poznać historię rodziców mojego dziadka.
Józef Błachnio, urodził się w 1890 roku w Melanowie i w roku 1916 poślubił Marcjannę Bednarczyk, moją prababcię (ur. 1893 w Starym Helenowie). Zamieszkali później razem w domostwie mojej prababci w Starym Helenowie, gdzie urodziła im się piątka dzieci (Franciszek, Jadwiga, Halina, Kazimiera i Marian – mój dziadek ♥️).
Pradziadek Józef zmarł niefortunnie w Starym Helenowie, w roku 1937, jeszcze przed wojną. Prababcia Marcjanna, zmarła w 1973 roku, w Starym Helenowie, przeżywszy 80 lat.

Dla lepszego zarysu tej familii, podam jeszcze imiona rodzeństwa pradziadków. Być może ktoś kogoś kojarzy, albo może nawet ktoś z Was jest potomkiem ich rodzeństwa!

Rodzeństwo pradziadka Józefa: Stanisław, Antoni, Feliks, Jan, Marianna, Helena).
Rodzeństwo prababci Marcjanny: Franciszka, Józefa, Anna, Jan, Aniela, Helena).

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie ze Szczecina,
Asia 🙂